Ubezpieczenie OC

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 12 wrz 2016, 21:53

Ja dostałem OC na przyczepkę. W zeszłym roku płaciłem 82zł. Teraz opcja podstawowa 90zł. Komfort 110zł (ubezpieczenie zniżek auta w razie czego). I chyba się zdecyduje na tą wersję droższą...

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 13 wrz 2016, 08:51

<okok>

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 03 gru 2016, 08:58

Rząd chce się przyjrzeć drastycznej podwyżce OC http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 11192.html

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 03 gru 2016, 09:11

Słyszałem już o tym wcześniej. Raczej nic nie zdziałają bo ubezpieczyciele jak jeden mąż twierdzą, że ponoszą wysokie koszty odszkodowań i nie mogą sobie pozwolić na dokładanie do interesu.

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 03 gru 2016, 12:20

sebap pisze:Słyszałem już o tym wcześniej. Raczej nic nie zdziałają bo ubezpieczyciele jak jeden mąż twierdzą, że ponoszą wysokie koszty odszkodowań i nie mogą sobie pozwolić na dokładanie do interesu.
- "W 2015 roku faktycznie tzw. wynik techniczny, czyli różnica pomiędzy składkami a kosztami ubezpieczenia samochodowego OC, był ujemny i wyniósł -1,056 mld zł, podczas gdy rok wcześniej strata była na poziomie 782,5 mln zł.
Nie zapominajmy jednak, że jednocześnie branża ubezpieczeniowa zarobiła na swoich klientach łącznie aż 5,6 mld zł na czysto (w 2014 roku 6,7 mld zł), więc trudno tu w ogóle mówić o jakichś zagrożeniach dla istnienia towarzystw. Ewentualnie chyba tylko o zagrożeniu zbyt niskiej dywidendy od zysku dla ich akcjonariuszy.
To samo pokazują dane z pierwszej połowy bieżącego roku - co prawda strata techniczna na OC samochodowym to 606 mln zł, ale łączny zysk netto ubezpieczycieli wyniósł już 2,3 mld zł (rok wcześniej 3,5 mld zł)."

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 19 gru 2016, 13:25

Mydlenie nam oczu i tyle...
teraz wszyscy już nas będą w wała robić.... <nerwus>

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 04 sty 2017, 10:06

Single i kobiety płacą najwięcej za OC!
Z najnowszych badań wynika, że cena polisy w dużej mierze zależy od stanu cywilnego kierowcy. Okazuje się, że najwięcej płacą single – średnio o 483 zł więcej niż kierowcy, którzy mają już współmałżonka.
http://moto.onet.pl/aktualnosci/single- ... -oc/y708f8

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 04 sty 2017, 10:38

Scelena pisze:Single i kobiety płacą najwięcej za OC!
A wdowcy i wdowy najmniej.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 04 sty 2017, 11:08

Serio ?

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 04 sty 2017, 11:13

Jaja se robicie ??
Co ma stan cywilny oraz płeć do stawki polisy OC ??

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 04 sty 2017, 11:19

Zawsze jak wypełniasz to jest pytanie o stan cywilny <yes>

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 04 sty 2017, 12:14

No ale po kiego?
co to kogo interere... ??

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 04 sty 2017, 12:19

No właśnie . Co innego jakby się o wizę starał <mysli> Wróci ? Nie wróci ?

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 04 sty 2017, 12:20

za bardzo w prywatność z buciorami włażą.... :niegrzeczny:

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Mysza » 04 sty 2017, 14:55

Bo pewno patrzą czy nie jesteś kawalerem z fantazją za kółkiem.

ODPOWIEDZ