Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
-
BogdanK
- Posty: 13169
- Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
- Marka samochodu: Kia Venga 1,6
- Lokalizacja: Katowice
-
Podziękował;:
188 razy
-
Otrzymał podziękowań:
164 razy
Post
autor: BogdanK » 09 mar 2016, 23:32
Arek pisze:No ok.... moc... też nie do końca...
Te same auta o różnej mocy przy identycznej prędkości robią identyczne szkody.....
Tu bardziej głównym wyznacznikiem jest masa.... nie moc....... Jadąc na "luzie" z tą samą prędkością oba samochody walą identycznie....
Jeśli kierowca Daewoo Tico zapłaci małe OC bo Tico ma małą masę i walnie w nowego Mercedesa, to i tak zrobi szkodę przekraczającą kilkanaście razy wartość Tico. A to z jego OC (za które by zapłacił niską składkę) będzie likwidowana duża szkoda. Więc masa pojazdu ogólnie mówiąc nie powinna być wyznacznikiem wysokości OC. Oczywiście, biorąc pod uwagę pojemność silnika, właściciel przykładowego Tico i tak płaci niższą składkę.
Biorąc pod uwagę obecny trend w motoryzacji, czyli downsizing (głównie zmniejszanie pojemności silnika i dzięki turbo zwiększanie jego mocy), w przyszłości z tego powodu kasa uzyskiwana z polis OC będzie malała. Więc ubezpieczyciele mają dwie możliwości, albo naliczać składki od mocy silnika, albo cały czas je zwiększać (na razie wybrali drugą opcję).
BogdanK
-
Arek
- Posty: 59070
- Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
- Marka samochodu: FSO
-
Podziękował;:
233 razy
-
Otrzymał podziękowań:
127 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Arek » 10 mar 2016, 08:10
Tu akurat się zgodzę tico ws Merol...
Ale mnie chodzi o ten sam pojazd z różnym silnikiem... mocą..
Mogą mieć identyczną masę... a różne grupy klasyfikacyjne ..... bonus malus.
Arek
-
sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
-
Podziękował;:
204 razy
-
Otrzymał podziękowań:
251 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: sebap » 11 mar 2016, 07:19
Znalazłem OC + NNW za 495zł w MTU. Taniej chyba się nie da.
sebap
-
Arek
- Posty: 59070
- Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
- Marka samochodu: FSO
-
Podziękował;:
233 razy
-
Otrzymał podziękowań:
127 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Arek » 11 mar 2016, 08:38
MTU i te inne wynalazki powinni zlikwidować...
Likwidacja szkody u takiego ubezpieczyciela... gehenna... :mort-de-chaud-987712:
Arek
-
grochu71
- Posty: 27477
- Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
- Marka samochodu: Opel Corsa
- Lokalizacja: Suwałki
-
Podziękował;:
7 razy
-
Otrzymał podziękowań:
4 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: grochu71 » 11 mar 2016, 08:43
Z rankonatu mi wczoraj dzwoniła...Jakieś towarzystwo na G. Nie pamiętam. Oc 374 NW 45.
grochu71
-
Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
-
Podziękował;:
258 razy
-
Otrzymał podziękowań:
200 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Scelena » 11 mar 2016, 09:02
Do września mam w Warcie . Za cały rok z góry zapłaciłam 476 zł . Wcześniej miałam w Liberty i tam jedna półroczna rata wynosiła 436 więc nie ma nawet co porównywać. Co mi zaproponują w tym roku ? ...........okaże się . Na razie mam spokój.
Vectra też z góry do grudnia w Aliansie . 1100 za młodego wyszło. Liczę , że za rok jak nic się nie wydarzy będzie nieco taniej.
Scelena
-
sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
-
Podziękował;:
204 razy
-
Otrzymał podziękowań:
251 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: sebap » 11 mar 2016, 09:03
Arek pisze:MTU i te inne wynalazki powinni zlikwidować...
Likwidacja szkody u takiego ubezpieczyciela... gehenna... :mort-de-chaud-987712:
Zgadza się ale to problem drugiej strony, nie mój (oby nigdy się nie przytrafił). Skoro OC jest obowiązkowe to rzeczą normalną jest, że chcę go zapłacić jak najmniej.
sebap
-
Arek
- Posty: 59070
- Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
- Marka samochodu: FSO
-
Podziękował;:
233 razy
-
Otrzymał podziękowań:
127 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Arek » 11 mar 2016, 09:05
No zgadza się......
Tylko traf na takiego....... <blee> Oby nigdy nie... <zalamka>
Tanio...Ok.... ale czytacie zakres ubezpieczenia w tej kwocie????
Wątpię, a można się konkretnie przejechać....

Arek
-
BogdanK
- Posty: 13169
- Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
- Marka samochodu: Kia Venga 1,6
- Lokalizacja: Katowice
-
Podziękował;:
188 razy
-
Otrzymał podziękowań:
164 razy
Post
autor: BogdanK » 11 mar 2016, 12:14
Arek pisze:
Tanio...Ok.... ale czytacie zakres ubezpieczenia w tej kwocie????
Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, to w każdej firmie jest identyczny (ustalony odgórnie stosownymi przepisami), co innego ubezpieczenie AC.
Jeśli ktoś kupuje tylko OC to może i powinien znaleźć ubezpieczenie za jak najniższą składkę.
Jedyny hipotetyczny problem (który się raczej nie zdarza) to sytuacja, gdy dana firma ubezpieczeniowa ogłosi upadłość. Wtedy wszystkie wykupione polisy ubezpieczeniowe w tej firmie tracą ważność, czyli trzeba ponownie wykupić OC (u innego ubezpieczyciela).
BogdanK
-
Arek
- Posty: 59070
- Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
- Marka samochodu: FSO
-
Podziękował;:
233 razy
-
Otrzymał podziękowań:
127 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Arek » 11 mar 2016, 14:44
Fakt... to w AC..... <okok>
Z tymi firmami będzie dopiero OK, jak rozliczać będziemy szkodę u siebie w swoim TU a oni między sobą będę się rozliczać... <okok>
Arek
-
Mysza
- Moderator
- Posty: 22083
- Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
- Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
- Lokalizacja: Bydzia
-
Podziękował;:
90 razy
-
Otrzymał podziękowań:
117 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Mysza » 11 mar 2016, 21:38
To podejrzewam bez pójścia do sądu to od nich nic nie wyciągniesz.
Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji, że po szczeniaku nie kupuję auta. Za 80zł miesięcznie na sieciówkę objadę całe miasto. Nawet do pracy zrobili mi fajny dojazd.
Mysza
-
Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
-
Podziękował;:
258 razy
-
Otrzymał podziękowań:
200 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Scelena » 11 mar 2016, 21:41
Nie wyobrażam sobie życia bez auta :smileys-auto-386091: Pcham go , ale mam go <lol2> Chociaż Matiza , ale musiałabym mieć <dresik>
Scelena
-
sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
-
Podziękował;:
204 razy
-
Otrzymał podziękowań:
251 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: sebap » 11 mar 2016, 21:48
Matiz to wcale nie takie złe auto, pomijając fakt, że gnije.
Nie mając auta traci się niezależność. Nawet ja, nie kieruję autem ale mam pod domem i wystarczy znaleźć kierowcę gdy gdzieś potrzebuję jechać.
sebap
-
Mysza
- Moderator
- Posty: 22083
- Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
- Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
- Lokalizacja: Bydzia
-
Podziękował;:
90 razy
-
Otrzymał podziękowań:
117 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: Mysza » 11 mar 2016, 21:55
Ja mówię o swoim autku, zostaje jeszcze auto małża.
Mysza
-
sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
-
Podziękował;:
204 razy
-
Otrzymał podziękowań:
251 razy
- Znak zodiaku:

Post
autor: sebap » 11 mar 2016, 21:58
Wiem ;).
sebap