Ubezpieczenie OC

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 09 mar 2016, 23:32

Arek pisze:No ok.... moc... też nie do końca...
Te same auta o różnej mocy przy identycznej prędkości robią identyczne szkody.....
Tu bardziej głównym wyznacznikiem jest masa.... nie moc....... Jadąc na "luzie" z tą samą prędkością oba samochody walą identycznie....
Jeśli kierowca Daewoo Tico zapłaci małe OC bo Tico ma małą masę i walnie w nowego Mercedesa, to i tak zrobi szkodę przekraczającą kilkanaście razy wartość Tico. A to z jego OC (za które by zapłacił niską składkę) będzie likwidowana duża szkoda. Więc masa pojazdu ogólnie mówiąc nie powinna być wyznacznikiem wysokości OC. Oczywiście, biorąc pod uwagę pojemność silnika, właściciel przykładowego Tico i tak płaci niższą składkę.
Biorąc pod uwagę obecny trend w motoryzacji, czyli downsizing (głównie zmniejszanie pojemności silnika i dzięki turbo zwiększanie jego mocy), w przyszłości z tego powodu kasa uzyskiwana z polis OC będzie malała. Więc ubezpieczyciele mają dwie możliwości, albo naliczać składki od mocy silnika, albo cały czas je zwiększać (na razie wybrali drugą opcję).

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 10 mar 2016, 08:10

Tu akurat się zgodzę tico ws Merol...
Ale mnie chodzi o ten sam pojazd z różnym silnikiem... mocą..
Mogą mieć identyczną masę... a różne grupy klasyfikacyjne ..... bonus malus.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 11 mar 2016, 07:19

Znalazłem OC + NNW za 495zł w MTU. Taniej chyba się nie da.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 11 mar 2016, 08:38

MTU i te inne wynalazki powinni zlikwidować...
Likwidacja szkody u takiego ubezpieczyciela... gehenna... :mort-de-chaud-987712:

Awatar użytkownika
grochu71
Posty: 27477
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
Marka samochodu: Opel Corsa
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Re: Ubezpieczenia

Post autor: grochu71 » 11 mar 2016, 08:43

Z rankonatu mi wczoraj dzwoniła...Jakieś towarzystwo na G. Nie pamiętam. Oc 374 NW 45.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 11 mar 2016, 09:02

Do września mam w Warcie . Za cały rok z góry zapłaciłam 476 zł . Wcześniej miałam w Liberty i tam jedna półroczna rata wynosiła 436 więc nie ma nawet co porównywać. Co mi zaproponują w tym roku ? ...........okaże się . Na razie mam spokój.
Vectra też z góry do grudnia w Aliansie . 1100 za młodego wyszło. Liczę , że za rok jak nic się nie wydarzy będzie nieco taniej.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 11 mar 2016, 09:03

Arek pisze:MTU i te inne wynalazki powinni zlikwidować...
Likwidacja szkody u takiego ubezpieczyciela... gehenna... :mort-de-chaud-987712:
Zgadza się ale to problem drugiej strony, nie mój (oby nigdy się nie przytrafił). Skoro OC jest obowiązkowe to rzeczą normalną jest, że chcę go zapłacić jak najmniej.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 11 mar 2016, 09:05

No zgadza się......
Tylko traf na takiego....... <blee> Oby nigdy nie... <zalamka>

Tanio...Ok.... ale czytacie zakres ubezpieczenia w tej kwocie????
Wątpię, a można się konkretnie przejechać.... :niegrzeczny:

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 11 mar 2016, 12:14

Arek pisze: Tanio...Ok.... ale czytacie zakres ubezpieczenia w tej kwocie????
Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, to w każdej firmie jest identyczny (ustalony odgórnie stosownymi przepisami), co innego ubezpieczenie AC.
Jeśli ktoś kupuje tylko OC to może i powinien znaleźć ubezpieczenie za jak najniższą składkę.
Jedyny hipotetyczny problem (który się raczej nie zdarza) to sytuacja, gdy dana firma ubezpieczeniowa ogłosi upadłość. Wtedy wszystkie wykupione polisy ubezpieczeniowe w tej firmie tracą ważność, czyli trzeba ponownie wykupić OC (u innego ubezpieczyciela).

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 11 mar 2016, 14:44

Fakt... to w AC..... <okok>

Z tymi firmami będzie dopiero OK, jak rozliczać będziemy szkodę u siebie w swoim TU a oni między sobą będę się rozliczać... <okok>

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Mysza » 11 mar 2016, 21:38

To podejrzewam bez pójścia do sądu to od nich nic nie wyciągniesz.
Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji, że po szczeniaku nie kupuję auta. Za 80zł miesięcznie na sieciówkę objadę całe miasto. Nawet do pracy zrobili mi fajny dojazd.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 11 mar 2016, 21:41

Nie wyobrażam sobie życia bez auta :smileys-auto-386091: Pcham go , ale mam go <lol2> Chociaż Matiza , ale musiałabym mieć <dresik>

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 11 mar 2016, 21:48

Matiz to wcale nie takie złe auto, pomijając fakt, że gnije.
Nie mając auta traci się niezależność. Nawet ja, nie kieruję autem ale mam pod domem i wystarczy znaleźć kierowcę gdy gdzieś potrzebuję jechać.

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Mysza » 11 mar 2016, 21:55

Ja mówię o swoim autku, zostaje jeszcze auto małża.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 11 mar 2016, 21:58

Wiem ;).

ODPOWIEDZ