Ceny paliw - ON, PB, LPG

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
ODPOWIEDZ
Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Arek » 28 lis 2022, 11:30

@sebap

"Rekordowe ceny na stacjach benzynowych sprawiły, że już nie tylko analitycy i giełdowi inwestorzy śledzą marże polskich rafinerii. A te też są rekordowe i przeszło 10 razy wyższe niż przed rokiem.

Jak podała dzisiaj Grupa Lotos modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 59 dolarów 87 centów na baryłce w maju 2022 r., w porównaniu do 59,47 USD w poprzednim miesiącu i 3,5 USD rok wcześniej, podała spółka."

OK, ale niech nie wciskają kitu że nie zarabiają na paliwach.
Marża z 3,5 USD na 59 USD na baryłce to jest rozbój w biały dzień.
Przy wysokich cenach paliw co za tym idzie wzroście cen wszystkiego idziemy na czołówkę ze ścianą. Inflacja nigdy nie wyhamuje, ale mam wrażenie że jest im to na rękę.
Ważne że swoje kieszenie pełne.

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Mysza » 28 lis 2022, 12:04

Oczywiście, że im to na rękę. Wydatki przerzucają na samorządy, które ledwo ciągną a przychody z inflacji idą na najdroższe w świecie pole, do Rydzyka i inne tego typu rzeczy. A naród sie cieszy, że vat obniżyli łaskawcy...

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Scelena » 30 lis 2022, 09:04

Daniel Obajtek
@DanielObajtek
·
19 g.
Rozumiemy trudną sytuację kierowców i pomimo wymagającego otoczenia makro robimy wszystko, żeby utrzymać stabilne ceny paliw w Polsce. Dziś za pensję minimalną można kupić 2 razy więcej benzyny niż 10 lat temu, a ceny paliw w Polsce są najniższe w całej UE
Obrazek

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: sebap » 30 lis 2022, 10:18

@Scelena ale orientujesz się, że to mnipulacja? Cena wtedy była rekordowa z powodu sytuacji w Iranie. Ropa kosztowała prawie 110 dolarów za baryłkę, dziś kosztuje niecałe 80 dolarów. Przecież to łatwo można sprawdzić ::oczko_::
Żeby nie było - nikogo nie bronię, niezmiennie nie lubię i nie ufam żadnemu politykowi ani żadnej partii, wszyscy to oszuści, krętacze i złodzieje.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: sebap » 30 lis 2022, 11:16

Jak to wyjaśnisz?
Cena.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: sebap » 30 lis 2022, 11:32

Kto tu jest dymany bez mydła?
obraz_2022-11-30_112748141.png
Płaca minimalna.jpg
Porównajmy ceny zachodu a nasze. Szczególnie polecam Niemcy bo całkiem niedawno widzieliśmy to
Telewizja publiczna.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Scelena » 30 lis 2022, 13:03

Mimo wszystko przeliczając zarobki na l paliwa to i tak o wiele więcej kupisz.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: sebap » 30 lis 2022, 14:41

Tu się zgodzę. Ale i tak, dziwnym trafem w roku wyborczym, marża na paliwa spadnie ::oczko_::

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Scelena » 30 lis 2022, 19:15

Niech rok wyborczy będzie przez 12 miesięcy :zwycieztwo:

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Arek » 30 lis 2022, 20:28

Obnizenie VAT-u na paliwa „ulżyła” tylko zwykłym kierowcom…
Firmy i tak płaciły netto drożej za litr nuż przy stawce 23%.
Czyli suma sumarum odbiło się to na nas wszystkich bo płaciliśmy więcej za wszystko.
Scelena pisze:
30 lis 2022, 13:03
Mimo wszystko przeliczając zarobki na l paliwa to i tak o wiele więcej kupisz.
Tylko co z tego jak przez cenę paliw inne produkty poszły do góry…
Poczekajmy jak VAT wróci do stawki normalnej to dopiero będzie masakra.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Scelena » 30 lis 2022, 20:51

Nikt nikomu nie narzuca wyboru ::oczko_::

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: sebap » 01 gru 2022, 12:42

No elektorat jest niezmienny, emeryci, renciści, rodziny wielodzietne, rodzicie nigdzie nie pracujący.

Dość, dyskusja wkracza na tematy nieakceptowalne.

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: sebap » 01 gru 2022, 20:53

Wróćmy do tematu. Dziś do pełna benzyny (będzie drożeć, tak sądzę) i gazu. benzyna około 51 litrów weszło, litr po 6,29zł, gazu 42 litry po 2,74zł za litr. No i 440zł poszło.

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: Mysza » 02 gru 2022, 11:44

Też muszę dotankować. Zimno to więcej Pb idzie niż w ciepłe dni.
Szlag mnie dzisiaj mało trafił jak zobaczyłam w tv propagandowy filmik wciskający, że paliwo jest jedno z najtańszych w Europie. Co z tego jak by mogło być jeszcze tańsze, gdyby nie marżowa pazerność.

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Ceny paliw - ON, PB, LPG

Post autor: BogdanK » 22 gru 2022, 22:13

Dzisiaj Sosnowiec, Circle K - ON MilesPlus - 7,97 zł.

ODPOWIEDZ