Ubezpieczenie OC

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
ODPOWIEDZ
Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 24 sty 2017, 21:37

Paranoja....szkodowosc, a nie styl jazdy....

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 24 sty 2017, 21:48

Ja nie wiem dlaczego ale u mnie w aplikacji dolny pasek wyświetla się na czerwono bardzo często Obrazek. Chyba będę musiał coś w ustawieniach zmienić Obrazek

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 24 sty 2017, 21:49

W yanosiku?

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 24 sty 2017, 21:56

Tak w Yanosiku. Tam gdzie jest wyświetlana prędkość Obrazek

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 24 sty 2017, 21:56

👍

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 24 sty 2017, 21:59

Także ja na jakieś większe zniżki nie mam co liczyć.

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Mysza » 24 sty 2017, 22:03

Ja bym musiała wyłączać jak odwożę młodą do szkoły.

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 24 sty 2017, 22:26

Jak goni nas czas to nie ma szans jechać zgodnie z wyznaczonymi ograniczeniami prędkości Obrazek

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 25 sty 2017, 07:58

Dynamiczna jazda też nie jest mile widziana...raczej emerycka... Obrazek

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 25 sty 2017, 11:23

Arek pisze:
25 sty 2017, 07:58
Dynamiczna jazda też nie jest mile widziana...raczej emerycka... Obrazek
Zgadza się, jazda ma być spokojna, płynna i zgodna z przepisami ruchu drogowego (wtedy ryzyko powstania kolizji jest minimalne). Ubezpieczyciele przy wyliczaniu stawek ubezpieczenia kierują się głównie ryzykiem powstawia szkody. Obecnie np. statystycznie najwięcej kolizji odnotowano w woj. mazowieckim a najmniej w woj. podkarpackim, więc i stawki ubezpieczenia są w tych województwach inne.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 25 sty 2017, 11:28

I tu już jest problem...
Nie ma w przepisach, że nie możesz ruszyć ze świateł wciągu 3 s osiągając prędkość dopuszczalną np. 50 km/h
Idealnie pokazał to Mikuciuk jak w Automaniaku przelatywał przez Wawę w Audi R8.... wszystko zgodnie z przepisami ruchy drogowego..
zdecydowanie była to jazda dynamiczna...

Osobiście stosuję raczej emerycki, przekłada się na ilość spalonej ropy ;)

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 25 sty 2017, 23:18

Dzisiaj w najnowszym tygodniku Motor czytałem na ten temat artykuł pt. "Zniżki za styl jazdy."
Pisze w nim m.in.: "Za około miesiąc pojawi się dodatkowy sposób na obniżenie ceny ubezpieczenia. Opłata ma być uzależniona nie tylko od historii szkód, ale także od stylu jazdy. Takie rozwiązanie w marcu zaoferuje Link4. Kierowca, który nie przekracza limitów prędkości, nie używa samochodu zbyt często lub w godzinach, kiedy najczęściej dochodzi do kolizji może liczyć na zniżki. Natomiast jeśli będzie się poruszał się zbyt szybko, ostro hamował - za polisę zapłaci więcej."

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Mysza » 26 sty 2017, 06:38

Czyli emeryci dostaną zniżki. Ja raczej nie jeżdżę w szczycie, no może 3 razy w tygodniu rano do biura, ale za ciężkość mojego buta ręczyć nie mogę. Mam zwłaszcza jedno miejsce, gdzie gaz do dechy wciskam, żeby wyprzedzić wszystkich maruderów.

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 26 sty 2017, 07:18

Najpierw ograniczenia dla samochodów odnośnie emisji spalin, podatek dla aut starszych niż 10 lat, teraz obiecują zniżki w ubezpieczeniu jak będziesz jeździł mniej... Pomału to będzie się opłacać przesiąść się do komunikacji miejskiej niż mieć swoje auto.
Ciekawe co dla motocykli wymyślą Obrazek

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 26 sty 2017, 07:20

Cofamy się do początku ubiegłego stulecia, gdzie samochód był dobrem ponad luksusowym.... Obrazek

ODPOWIEDZ