Ceny paliw - ON, PB, LPG
-
Arek
- Posty: 59070
- Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
- Marka samochodu: FSO
- Podziękował;: 233 razy
- Otrzymał podziękowań: 127 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
@sebap
"Rekordowe ceny na stacjach benzynowych sprawiły, że już nie tylko analitycy i giełdowi inwestorzy śledzą marże polskich rafinerii. A te też są rekordowe i przeszło 10 razy wyższe niż przed rokiem.
Jak podała dzisiaj Grupa Lotos modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 59 dolarów 87 centów na baryłce w maju 2022 r., w porównaniu do 59,47 USD w poprzednim miesiącu i 3,5 USD rok wcześniej, podała spółka."
OK, ale niech nie wciskają kitu że nie zarabiają na paliwach.
Marża z 3,5 USD na 59 USD na baryłce to jest rozbój w biały dzień.
Przy wysokich cenach paliw co za tym idzie wzroście cen wszystkiego idziemy na czołówkę ze ścianą. Inflacja nigdy nie wyhamuje, ale mam wrażenie że jest im to na rękę.
Ważne że swoje kieszenie pełne.
"Rekordowe ceny na stacjach benzynowych sprawiły, że już nie tylko analitycy i giełdowi inwestorzy śledzą marże polskich rafinerii. A te też są rekordowe i przeszło 10 razy wyższe niż przed rokiem.
Jak podała dzisiaj Grupa Lotos modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 59 dolarów 87 centów na baryłce w maju 2022 r., w porównaniu do 59,47 USD w poprzednim miesiącu i 3,5 USD rok wcześniej, podała spółka."
OK, ale niech nie wciskają kitu że nie zarabiają na paliwach.
Marża z 3,5 USD na 59 USD na baryłce to jest rozbój w biały dzień.
Przy wysokich cenach paliw co za tym idzie wzroście cen wszystkiego idziemy na czołówkę ze ścianą. Inflacja nigdy nie wyhamuje, ale mam wrażenie że jest im to na rękę.
Ważne że swoje kieszenie pełne.
- Mysza
- Moderator
- Posty: 22083
- Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
- Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
- Lokalizacja: Bydzia
- Podziękował;: 90 razy
- Otrzymał podziękowań: 117 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Oczywiście, że im to na rękę. Wydatki przerzucają na samorządy, które ledwo ciągną a przychody z inflacji idą na najdroższe w świecie pole, do Rydzyka i inne tego typu rzeczy. A naród sie cieszy, że vat obniżyli łaskawcy...
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Daniel Obajtek
@DanielObajtek
·
19 g.
Rozumiemy trudną sytuację kierowców i pomimo wymagającego otoczenia makro robimy wszystko, żeby utrzymać stabilne ceny paliw w Polsce. Dziś za pensję minimalną można kupić 2 razy więcej benzyny niż 10 lat temu, a ceny paliw w Polsce są najniższe w całej UE

- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
@Scelena ale orientujesz się, że to mnipulacja? Cena wtedy była rekordowa z powodu sytuacji w Iranie. Ropa kosztowała prawie 110 dolarów za baryłkę, dziś kosztuje niecałe 80 dolarów. Przecież to łatwo można sprawdzić
Żeby nie było - nikogo nie bronię, niezmiennie nie lubię i nie ufam żadnemu politykowi ani żadnej partii, wszyscy to oszuści, krętacze i złodzieje.
Żeby nie było - nikogo nie bronię, niezmiennie nie lubię i nie ufam żadnemu politykowi ani żadnej partii, wszyscy to oszuści, krętacze i złodzieje.
- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Jak to wyjaśnisz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Kto tu jest dymany bez mydła?
Porównajmy ceny zachodu a nasze. Szczególnie polecam Niemcy bo całkiem niedawno widzieliśmy to
Porównajmy ceny zachodu a nasze. Szczególnie polecam Niemcy bo całkiem niedawno widzieliśmy to
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Mimo wszystko przeliczając zarobki na l paliwa to i tak o wiele więcej kupisz.
- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Tu się zgodzę. Ale i tak, dziwnym trafem w roku wyborczym, marża na paliwa spadnie 
-
Arek
- Posty: 59070
- Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
- Marka samochodu: FSO
- Podziękował;: 233 razy
- Otrzymał podziękowań: 127 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Obnizenie VAT-u na paliwa „ulżyła” tylko zwykłym kierowcom…
Firmy i tak płaciły netto drożej za litr nuż przy stawce 23%.
Czyli suma sumarum odbiło się to na nas wszystkich bo płaciliśmy więcej za wszystko.
Poczekajmy jak VAT wróci do stawki normalnej to dopiero będzie masakra.
Firmy i tak płaciły netto drożej za litr nuż przy stawce 23%.
Czyli suma sumarum odbiło się to na nas wszystkich bo płaciliśmy więcej za wszystko.
Tylko co z tego jak przez cenę paliw inne produkty poszły do góry…
Poczekajmy jak VAT wróci do stawki normalnej to dopiero będzie masakra.
- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
No elektorat jest niezmienny, emeryci, renciści, rodziny wielodzietne, rodzicie nigdzie nie pracujący.
Dość, dyskusja wkracza na tematy nieakceptowalne.
Dość, dyskusja wkracza na tematy nieakceptowalne.
- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Wróćmy do tematu. Dziś do pełna benzyny (będzie drożeć, tak sądzę) i gazu. benzyna około 51 litrów weszło, litr po 6,29zł, gazu 42 litry po 2,74zł za litr. No i 440zł poszło.
- Mysza
- Moderator
- Posty: 22083
- Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
- Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
- Lokalizacja: Bydzia
- Podziękował;: 90 razy
- Otrzymał podziękowań: 117 razy
- Znak zodiaku:

Ceny paliw - ON, PB, LPG
Też muszę dotankować. Zimno to więcej Pb idzie niż w ciepłe dni.
Szlag mnie dzisiaj mało trafił jak zobaczyłam w tv propagandowy filmik wciskający, że paliwo jest jedno z najtańszych w Europie. Co z tego jak by mogło być jeszcze tańsze, gdyby nie marżowa pazerność.
Szlag mnie dzisiaj mało trafił jak zobaczyłam w tv propagandowy filmik wciskający, że paliwo jest jedno z najtańszych w Europie. Co z tego jak by mogło być jeszcze tańsze, gdyby nie marżowa pazerność.
