Ubezpieczenie OC

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 04 sty 2017, 16:02

Kiedyś było bykowe dla kawalerów, teraz będzie bykowe OC dla kawalerów.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 04 sty 2017, 16:15

Chore to.... <nerwus>

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 04 sty 2017, 21:21

Bo niby ktoś kto nie ma zalegalizowanego związku z drugą osobą to jest jakby w grupie ludzi co przyczyniają się do wypadków na drodze przez szybką jazdę ??
Ja bym twierdził, że Ci co mają rodziny to zapier... ile tylko mogą bo ich goni czas i chcą jak najwięcej zarobić dla swojej rodziny.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 04 sty 2017, 21:24

Opierają się na statystykach stąd drożej każą płacić.

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 04 sty 2017, 21:42

Wiece jak to jest z tymi statystykami ;)

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 05 sty 2017, 07:43

Dalej nie rozumiem co ma stan cywilny do wysokości składki OC ??
Zniżki "wyrabia" się przez bezszkodową jazdę a nie stan cywilny... <zdziwiony>

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 22083
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Mysza » 05 sty 2017, 08:03

Nie wiem, ale zawsze pytają...

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 05 sty 2017, 09:15

Podkradłam Bogusiowi <fotka>

Obrazek

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 05 sty 2017, 09:17

Rozmiar buta bardziej byłby miarodajny.... :smiech: <okok>
Im większy sandał co za tym idzie cięższy, to i pedał przyśpieszenia szybciej do dechy dochodzi.... :smiech:

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 05 sty 2017, 23:11

Może myślą, że jak ktoś jest żonaty (rodzina, dzieci) to wożąc ich będzie bardziej ostrożny na drodze (a singiel "nie ma nic do stracenia").

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 06 sty 2017, 11:08

Nielogiczne dla mnie to jest.... z resztą jak i cały proces obliczania składek oc.. od pojemności.... :niegrzeczny:

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 06 sty 2017, 16:02

Arek pisze:Nielogiczne dla mnie to jest.... z resztą jak i cały proces obliczania składek oc.. od pojemności.... :niegrzeczny:
Ponoć na zachodzie, ubezpieczenie jest obliczane od mocy silnika, a nie od pojemności (jak ktoś kupuje auto z silnikiem o większej mocy, to może ją wykorzystywać tj. jeździć z większą prędkością, a prędkość może być przyczyną kolizji). Od "czegoś" muszą naliczać OC, myślę, że od mocy silnika byłoby bardziej sprawiedliwe (bo obecnie sama pojemność silnika już "mało mówi" - np. silnik o pojemności 1,2 może mieć moc 60 KM lub 130 KM). Obliczanie OC od pojemności ma jeszcze "tradycje" z czasów komuny, wtedy to było proste, gdy po drogach jeździły głównie Fiaty 125p, 126p, Polonezy czy Syrenki (wtedy pojemność silnika była powiązana z jego mocą, itd.). Ubezpieczyciele nie chcą tego zmieniać, bo dzisiaj dużo kierowców tuninguje swoje silniki, choćby zakładając chipy i silnik ma większą moc, a mniej zmienia silnik na inny o większej pojemności. W praktyce kierowca Fiata 126p uderzając w nowego Mercedesa może spowodować większą szkodę finansową likwidowaną z OC sprawy, niż w odwrotnej sytuacji.
Wiem, że obliczanie wysokości OC musi być od "jakiś parametrów", w PL kierowcy uważają że od pojemności jest bardziej sprawiedliwe (społecznie). Gdyby pojemności silnika czy jego mocy nie brano pod uwagę przy obliczaniu ubezpieczenia OC, to dopiero kierowcy byliby oburzeni, że biedny kierowca jeżdżący starym Daewoo Tico o pojemności 0,8 płaciłby tyle samo za OC (lub w pewnych sytuacjach nawet więcej) od bogatego, który kupił sobie nowego Mercedesa z silnikiem o pojemności 2,5.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 06 sty 2017, 17:24

Może wg wagi....?? Cięższy robi większe szkody.....

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62540
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 06 sty 2017, 20:55

I tak ubezpieczalnie dyktują warunki. Nam pozostaje tylko płacić i zaciskać zęby <nerwus>

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 06 sty 2017, 20:58

Niestety....

ODPOWIEDZ