Ubezpieczenie OC
- grochu71
- Posty: 27477
- Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
- Marka samochodu: Opel Corsa
- Lokalizacja: Suwałki
- Podziękował;: 7 razy
- Otrzymał podziękowań: 4 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
Oc musi być przepisane. Ważne by była opisana kontynuacja. A i składki mimo zniżek różnią się. Zależnie od regionu. Mam tablice na Toruń. Ubezpieczenie na Ciech. Zameldowanie czasowe. Prawie 120 zł różnicy na plus dla Ciecha. Zniżka na dzieciaki. Zniżka, że wdowiec. To odpowiedzialny ponoć.
- grochu71
- Posty: 27477
- Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
- Marka samochodu: Opel Corsa
- Lokalizacja: Suwałki
- Podziękował;: 7 razy
- Otrzymał podziękowań: 4 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
Jeśli ciągłość to po vin styka. Swojego miałem oc po vin. Potem tylko korekta, podanie nr rej.
- BogdanK
- Posty: 13169
- Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
- Marka samochodu: Kia Venga 1,6
- Lokalizacja: Katowice
- Podziękował;: 188 razy
- Otrzymał podziękowań: 164 razy
Re: Ubezpieczenia
Zawsze warto przepisać OC na siebie, nie tylko dlatego, że powinno się to zrobić do 30 dni. Chodzi też o ciągłość ubezpieczenia dla danej osoby. Przekonał się o tym mój znajomy. Też miał taki przypadek i jeździł przez 7 miesięcy na OC poprzedniego właściciela pojazdu, po czym sprzedał auto. Kupił następne z długo ważnym OC i też go na siebie nie przepisał, a sprzedał je po pół roku. Dopiero przy trzecim samochodzie, gdzie OC było ważne jeszcze tylko przez 14 dni, wykupił polisę na siebie. Był wielce zdziwiony, kiedy okazało się, że miał ponad rok przerwy w ubezpieczeniu OC i stracił posiadane 40% zniżek.
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
Ceny OC na motocykle i skutery 125 cm3 w górę
http://www.motofakty.pl/artykul/ceny-oc ... -gore.html
http://www.motofakty.pl/artykul/ceny-oc ... -gore.html
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
Czy dodatkowe ubezpieczenia samochodu są potrzebne?
Ileż razy zdarzyło nam się kupić coś, z czego potem ani razu nie skorzystaliśmy, tylko dlatego że było w promocyjnej cenie? Z dodatkowymi ubezpieczeniami samochodu może być podobnie. Ubezpieczenia komunikacyjne są łączone w pakiety, a agent zachęca zniżkami, jeśli dobierzemy jeszcze jeden element pakietu. Jak wybrać tylko te dodatki, które naprawdę mogą się przydać?
Ubezpieczenie typu minicasco
Minicasco to uboższa, ale dzięki temu tańsza wersja AC. Pełne AC zapewnia odszkodowanie nie tylko w przypadku kradzieży pojazdu, ale także po stłuczkach spowodowanych przez kierowcę i w razie wielu innych zdarzeń.
Ubezpieczenie assistance
Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc w awaryjnych sytuacjach na drodze. Najczęściej usługi są świadczone całodobowo. Aby z nich skorzystać, należy zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela. W ramach ubezpieczenia możemy skorzystać z rozmaitych form pomocy: technicznej (np. holowanie czy dowóz paliwa), medycznej, informacyjnej czy nawet prawnej.
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) jest ubezpieczeniem osobowym. NNW samochodowe zapewnia odszkodowanie za śmierć lub uszczerbek na zdrowiu w wyniku zdarzenia komunikacyjnego. Występuje najczęściej w dwóch wersjach do wyboru: tańszej - tylko dla kierowcy, oraz droższej - obejmującej kierowcę i pasażerów auta.
Wszystko dokładnie opisane w linku :
http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/cz ... =onetsg_fb
Ileż razy zdarzyło nam się kupić coś, z czego potem ani razu nie skorzystaliśmy, tylko dlatego że było w promocyjnej cenie? Z dodatkowymi ubezpieczeniami samochodu może być podobnie. Ubezpieczenia komunikacyjne są łączone w pakiety, a agent zachęca zniżkami, jeśli dobierzemy jeszcze jeden element pakietu. Jak wybrać tylko te dodatki, które naprawdę mogą się przydać?
Ubezpieczenie typu minicasco
Minicasco to uboższa, ale dzięki temu tańsza wersja AC. Pełne AC zapewnia odszkodowanie nie tylko w przypadku kradzieży pojazdu, ale także po stłuczkach spowodowanych przez kierowcę i w razie wielu innych zdarzeń.
Ubezpieczenie assistance
Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc w awaryjnych sytuacjach na drodze. Najczęściej usługi są świadczone całodobowo. Aby z nich skorzystać, należy zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela. W ramach ubezpieczenia możemy skorzystać z rozmaitych form pomocy: technicznej (np. holowanie czy dowóz paliwa), medycznej, informacyjnej czy nawet prawnej.
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) jest ubezpieczeniem osobowym. NNW samochodowe zapewnia odszkodowanie za śmierć lub uszczerbek na zdrowiu w wyniku zdarzenia komunikacyjnego. Występuje najczęściej w dwóch wersjach do wyboru: tańszej - tylko dla kierowcy, oraz droższej - obejmującej kierowcę i pasażerów auta.
Wszystko dokładnie opisane w linku :
http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/cz ... =onetsg_fb
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia

OC znów o kilkanaście procent droższe
Ceny polis OC są kilkanaście procent droższe niż rok temu – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ostra ubiegłoroczna podwyżka stawek nie wystarczyła. Koszta nadal pną się w górę i końca tego trendu nie widać.
Do 667 złotych skoczył na początku kwietnia średni koszt polisy OC w miastach wojewódzkich – wynika wyliczeń multiagencji CUK Ubezpieczenia przygotowanych dla "DGP".
To o 7,6 proc. więcej niż w styczniu i aż o 36 proc. więcej niż na początku 2015 roku.
W przypadku niektórych towarzystw ceny wzrosły nawet o 50–60 proc.
Przedstawiciele branży przekonują, że od podwyżek nie ma ucieczki, szczególnie po rekordowo wysokiej stracie, jaką ubezpieczyciele zanotowali na komunikacyjnym OC w 2015 roku.
http://moto.onet.pl/oc-znow-o-kilkanasc ... =onetsg_fb
Płacz i płać <beksa>
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia

Co jeśli kierowca nie ma potwierdzenia OC ?
Jeśli kierowca nie posiada przy sobie potwierdzenia wykupienia polisy OC, policja nie ma prawa odholować auta. W takiej sytuacji funkcjonariusz może jedynie nałożyć na kierowcę mandat. W jakiej wysokości?
Za prowadzenie pojazdu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu bez posiadania przy sobie wymaganych dokumentów, grozi kara grzywny do 250 zł lub nagana. Mandat nie może przekroczyć kwoty 50 zł za brak każdego z wymaganych dokumentów. Nie przewidziano punktów karnych.
Więcej >>> http://www.motofakty.pl/artykul/kodeks- ... ia-oc.html
- BogdanK
- Posty: 13169
- Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
- Marka samochodu: Kia Venga 1,6
- Lokalizacja: Katowice
- Podziękował;: 188 razy
- Otrzymał podziękowań: 164 razy
Re: Ubezpieczenia
Zgadza się. Wcześniej policaje po stwierdzeniu, że kierowca nie ma przy sobie potwierdzenia OC (kierowca potwierdzał, że wykupił polisę OC) wysyłali do UFG zawiadomienie celem sprawdzenia czy faktycznie OC było wykupione, obecnie mają możliwość sprawdzenia tego faktu w CEPiK.Scelena pisze: Co jeśli kierowca nie ma potwierdzenia OC ?
Jeśli kierowca nie posiada przy sobie potwierdzenia wykupienia polisy OC, policja nie ma prawa odholować auta. W takiej sytuacji funkcjonariusz może jedynie nałożyć na kierowcę mandat.
- capt_morgan
- Posty: 4045
- Rejestracja: 19 lip 2016, 15:01
- Marka samochodu: Tacoma OffRoad 3.5L V6 4x4
- Lokalizacja: from Mars :)
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
- Kontakt:
Re: Ubezpieczenia
Kazde ubezpieczyciel to pirat i mafia ! wiedza ze jest obowiazkowe i to wykorzystuja , mam 4 auta to znam ten " stan umyslu " :mort-de-chaud-987712:
pirat
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
Byłam dziś w TU . Kontynuacja w Warcie wyszła najtaniej 688 na rok jednorazowo . W zeszłym roku płaciłam 476 hmmm o dwie stówki podrożało :icon_kasa: W sumie to i tak taniej jak w Liberty dwa lata temu ok. 750 wtedy wołali.
- sebap
- Administrator
- Posty: 59996
- Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
- Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
- Lokalizacja: Mikstat
- Podziękował;: 204 razy
- Otrzymał podziękowań: 251 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
Warta ma raczej drogo. Najlepiej idź do agenta, który sprawdzi kilka towarzystw i dobierze coś taniego.
- Scelena
- Posty: 148776
- Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
- Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
- Lokalizacja: Wrocław
- Podziękował;: 258 razy
- Otrzymał podziękowań: 200 razy
- Znak zodiaku:

Re: Ubezpieczenia
No właśnie byłam i mieli najtaniej <yes> Gdybym mieszkała w małym mieście to duużo taniej by było.
