Przejazd przez rogatki.

Przepisy ruchu drogowego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142995
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Przejazd przez rogatki.

Post autor: Scelena » 07 kwie 2019, 13:16

PAMIĘTAJ, że w momencie opadania rogatek i ostrzegania sygnalizacji świetlnej na czerwono jest BEZWZGLĘDNY ZAKAZ wjeżdżania na przejazd kolejowo-drogowy ❗️

Natomiast mamy świadomość różnych sytuacji, dlatego przygotowaliśmy poniższą infografikę!

Obrazek

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludni ... AblQXXYX6g

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57363
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 128 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Przejazd przez rogatki.

Post autor: Halik » 07 kwie 2019, 22:14

:ok:

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Przejazd przez rogatki.

Post autor: Arek » 08 kwie 2019, 09:37

Ja pytam JAK można wjechać na torowisko:
- Gdy nadawany jest sygnał czerwony a chwilę po nim opuszczane są rogatki - to pierwsze...
- Gdy przy otwartych rogatkach nie ma możliwości zjazdu z torowiska to na przejazd wjeżdżamy dopiero jak taka możliwość będzie...
to samo jest ze skrzyżowaniami, nie wjeżdżamy jeśli nie mamy możliwości jego opuszczenia... po to są zasady ruchu drogowego...…

Stosując się do zasad ruchu drogowego.... nie potrzebna jest informacja o wyłamywaniu rogatek.. taka jest prawda..

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Przejazd przez rogatki.

Post autor: Mysza » 08 kwie 2019, 10:14

Przepisy przepisami a życie życiem. Sama jadąc do pracy czy na działkę muszę (no dobra, mogę jechać inną drogą, ale jadę tą, co zwykle) przejechać przez przejazd kolejowy. I niestety zdarza mi się stać w długiej kolejce, gdzie czasem widzę jak 3 razy szlabany jadą w dół. I najbardziej mnie miota jak widzę, że kolejny raz szlabany idą w dół, czekamy czekamy a tam jakaś drezynka sobie przejeżdża. Normalnie krew mnie zalewa. Godziny szczytu, ruch jak cholera a tam drezynka sobie jedzie jakby nie mogła przy okazji przejazdu pociągu się przekulać. Nie dziwię się wtedy, że ludzie się pchają. Na przejazdach tramwajowych to samo. Korek jak cholera, tramwaj co chwilę, 3 auta przejadą i znowu czerwone, ludzie jadą byle na najpóźniejszym żółtym a i na czerwonym często gęsto. Ja się staram trzymać przepisów, ale czasem naprawdę mnie ch... strzela i jadę, tylko patrzę czy tramwaj daleko.

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 11995
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Przejazd przez rogatki.

Post autor: BogdanK » 08 kwie 2019, 11:08

Mysza pisze:
08 kwie 2019, 10:14
Godziny szczytu, ruch jak cholera a tam drezynka sobie jedzie jakby nie mogła przy okazji przejazdu pociągu się przekulać.
Nie ma takiej możliwości. Jak jedzie pociąg osobowy, to wcześniej drezynka musi zjechać na boczny tor i go przepuścić. Po przejechaniu pociągu, wraca na tor główny i dalej jedzie. Nie może być takiej sytuacji, że np. pociąg pośpieszny będzie jechał 30 km/h, bo... jedzie przed nim drezynka i nie jak jej "wyprzedzić".

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Przejazd przez rogatki.

Post autor: Mysza » 08 kwie 2019, 11:19

Ja nie piszę o sytuacji, gdzie jest jeden czy dwa tory. Przejazd, o którym piszę ma chyba 5 torów jak nie więcej, więc ta drezynka może sobie po innym torze jechać albo jak piszesz odczekać i jechać za pociągiem jak musi tym samym torem. Kupa samochodów tędy jeździ, bo to jedna z dwóch dróg łączących największą dzielnicę miasta z centrum czy innymi dzielnicami.
W ogóle najlepiej jakby budowali wiadukty nad torami, ale to już jest dla naszych rządzących za duży wydatek. Lepiej niech ludzie giną na torach.

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Przejazd przez rogatki.

Post autor: Arek » 08 kwie 2019, 12:36

Mysza pisze:
08 kwie 2019, 10:14
......Ja się staram trzymać przepisów, ale czasem naprawdę mnie ch... strzela i jadę, tylko patrzę czy tramwaj daleko.
Jeśli Ty, Ja możemy to inni też, wówczas nie byłoby całej tej tragedii..... mówimy o przejazdach kolejowych..

Co do tramwaju też jestem zachowawczy ( wszak są warunkowe do skrętu ) ale one nie jadą 120km/h także droga hamowania też jest dużo krótsza...

ODPOWIEDZ