Jazda na suwak

Przepisy ruchu drogowego.
Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Jazda na suwak

Post autor: Mysza » 11 lis 2019, 11:44

Bo to też zależy, gdzie wpuszczam. Jak jadę do pracy jest takie miejsce specjalnie do wyprzedzania. Większość ulicy ma 1 pas, jest kawałek, który jakieś 300m ma drugi pas. Jak jest korek to normalni stoją grzecznie i czekają na swoją kolej, ale są cwaniaki, które zaraz hyc na lewy pas, żeby te 300m przejechać i się wciskają na bezczela. Coraz częściej nikt ich nie chce wpuścić, chyba że ryzykują na blachę. Takiego chamstwa nie znoszę i nie wpuszczę. Jednak jak jest na pasie jakieś zwężenie to bez problemu wpuszczam. No może mniej chętnie wpuszczam jakiś duży samochód, bo niefajnie się za takim jedzie.
Za to zaobserwowałam inną rzecz, która mnie wkurza niezmiernie. Dużo razy jak wpuszczę jakiś samochód to okazuje się śmierdzielem, za którym jechać nie idzie. Świata nie widać tak kopci a smród nieziemski. Dobrze, że scenic ma obieg zamknięty, bo by zdechł...

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Jazda na suwak

Post autor: Arek » 11 lis 2019, 12:22

Ale po to jest drugi pas w tym samym kierunku by rozładował zator, i jak się kończy to sie wpuszcza 1 na 1. I teraz jest to obowiązek....
Tak samo jak zwężenie, barany jada pasem w kilometrowym korku a pasem zwężającym się zawsze jadę do samego końca... i wtedy wjeżdżam...

Nie toleruje bezczelnego wpierdalania się z pasów lewo lub prawoskrętu na pasy do jazdy na wprost... bo to jest chamstwo.
Za ten post autor Arek otrzymał podziękowanie:
BogdanK (11 lis 2019, 13:14)
Ocena: 16.67%

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 11995
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Jazda na suwak

Post autor: BogdanK » 11 lis 2019, 13:25

Mysza pisze:
11 lis 2019, 11:44
Bo to też zależy, gdzie wpuszczam. Jak jadę do pracy jest takie miejsce specjalnie do wyprzedzania. Większość ulicy ma 1 pas, jest kawałek, który jakieś 300m ma drugi pas. Jak jest korek to normalni stoją grzecznie i czekają na swoją kolej, ale są cwaniaki, które zaraz hyc na lewy pas, żeby te 300m przejechać i się wciskają na bezczela.
Arek pisze:
11 lis 2019, 12:22
Ale po to jest drugi pas w tym samym kierunku by rozładował zator, i jak się kończy to sie wpuszcza 1 na 1. I teraz jest to obowiązek....
Zgadza się.

Konto usunięte
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jazda na suwak

Post autor: Konto usunięte » 11 lis 2019, 14:48

A ja jeżdżąc bardzo dużo po całej Polsce, mogę śmiało stwierdzić, , że nie ważna płeć, ale region kraju. Jak dla mnie najgorzej z jazdą na suwak i ogólnie jeżeli chodzi o umożliwienie zmiany pasa ruchu, jest w Poznaniu, najlepiej w Warszawie.

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Jazda na suwak

Post autor: Arek » 11 lis 2019, 15:13

:zwycieztwo: dokladnie 👍
Ale jak dla mnie W Wawie tez nie jest kolorowo, chyba ze oni patrzą na tablice....🤔

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Jazda na suwak

Post autor: Mysza » 11 lis 2019, 15:47

Co Wy pitolicie jakie rozładowanie zatoru, na tak krótkim odcinku to można sobie tonę węgla rozładować a nie zator. Głupio akurat w tym miejscu jest rozwiązane, że długo są 2 pasy, potem jakieś 100m zwężenie do jednego, bo jest przejście dla pieszych i wjazd od szlabanów z prawej, kawałek dalej są znowu te 2 pasy, znowu zwężenie, bo lewy pas jest zabrany dla skręcających z przeciwnej strony i potem 3 pasy do skrzyżowania. No a cwaniaczki wiedzą, że ludzie już nie chcą wpuszczać to objeżdżają od prawej, bo jest równoległa droga przy składzie budowlanym i kręgielni.

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Jazda na suwak

Post autor: Arek » 11 lis 2019, 16:15

No ale teraz musza wpuścić 👍
300 metrów to nie jest aż taki krotki odcinek.

Konto usunięte
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jazda na suwak

Post autor: Konto usunięte » 11 lis 2019, 17:42

Arek pisze::zwycieztwo: dokladnie
Ale jak dla mnie W Wawie tez nie jest kolorowo, chyba ze oni patrzą na tablice....
Jeżdżę na "obcych" dla nich blachach i nie odczuwam tego. W Warszawie jeździ się bardzo dynamicznie i jak będziesz tak jeździł, to nie odczujesz tego, że jesteś "obcy".
Właczam kierunkowskaz i już robi się miejsce na pasie, na który chce wjechac, szybko zmieniam pas, bez trąbienia, migania światłami i machania rękami. To samo przy zwężeniach.

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Jazda na suwak

Post autor: Mysza » 11 lis 2019, 19:47

Tak jak piszesz Tomek to ostatnio widziałam w Holandii...

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Jazda na suwak

Post autor: Arek » 12 lis 2019, 11:33

Tomek tak samo Poznań lubi warszawskie blachy jaj warszawa poznańskie....
W poznaniu idealnie jeździ się na krakowskich, szczecińskich... byle nic na W
tak zaobserwowałem...

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Jazda na suwak

Post autor: Mysza » 12 lis 2019, 11:49

Na W to przeważnie jeżdżą służbowe a wiadomo jak się traktuje służbowe samochody. Gaz do dechy, co tam zawiecha, turbina, nie mój kichać na to.

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Na luzie

Post autor: Arek » 13 lis 2019, 07:59

Kolejna feministka Psia mać...
nie dość że środkiem jechała, to cały czas w komórze siedziała i nikogo nie wpuszczała
Choć w tym momencie jazda na suwak już jest obowiązkowa... :niegrzeczny: :niegrzeczny: :niegrzeczny:

Bez obrazy ale niektóre baby są niemiłosiernie głupie i tępe... ::zalamka::

ODPOWIEDZ