Babskie szkolenie 4x4 - poślizgi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Off-fear
Administrator działu
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:41
Marka samochodu: Daihatsu Rocky II
Lokalizacja: Polska, najczęściej Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Babskie szkolenie 4x4 - poślizgi

Post autor: Off-fear » 09 sty 2015, 18:03

Babskie szkolenie 4x4 – 18.01.2015

Przede wszystkim zapraszamy kobiety, które obawiają się prowadzenia auta w zimowych warunkach.
Jak zawsze u nas: bez ciśnienia, bez konkurowania, zabawa i przygoda.

Co w programie?

ćwiczenie jazdy w warunkach zmniejszonej przyczepności (lód, śnieg, błoto pośniegowe),
technika jazdy w terenie,
część warsztatowa dot. emocji w sytuacjach niebezpiecznych,
część warsztatowa dot. fizyki i mechaniki (w wersji dla blondynek, bo ja jestem blondynką),
wycieczka po malowniczym Mazowszu,
ognisko i gorąca strawa – tak, w styczniu będziemy robić ognisko.

Każda uczestniczka poza udziałem w przygodzie i wyżywieniem otrzyma pamiątkowe zdjęcia i film. Na życzenie wystawiamy również zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Więcej o poślizgach
Tym razem wykorzystamy pogodę do tego aby uczyć się jazdy na śliskiej nawierzchni. Wiele osób rezygnuje z samochodu o tej porze roku, ponieważ boi się utraty przyczepności. Inni, mimo że jeżdżą, są w ciągłym strachu, co to będzie, gdy stracą panowanie nad samochodem.
Niektórzy ćwiczą poślizgi na parkingach, inni wybierają się na płyty poślizgowe, większość po prostu unika takich sytuacji. My proponujemy naukę w warunkach maksymalnie zbliżonych do realnego poślizgu. Nie będzie płyty, będzie droga w którą trzeba się zmieścić, nie będzie pustej przestrzeni, będą drzewa, na które trzeba uważać. Ćwiczyć warto, nawet latami, po to aby ten jeden, jedyny raz wyjść cało z niebezpiecznej sytuacji.

Więcej informacji organizacyjny i trochę zimowych fotek:
http://www.off-fear.pl/szkolenia-i-imprezy.html

Zapraszam
________________________
Kobiece 4x4, zabawa i przygoda

Awatar użytkownika
Off-fear
Administrator działu
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:41
Marka samochodu: Daihatsu Rocky II
Lokalizacja: Polska, najczęściej Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Babskie szkolenie 4x4 - poślizgi

Post autor: Off-fear » 23 sty 2015, 12:57

Film z powyżej zapowiedzianego szkolenia. Zima w tym styczniu nie dopisała, a więc ślizganie się było w wersji ograniczonej, ale się działo.
Zobaczcie


Są już też dwie opinie, reszta obiecana więc czekamy.
A oto co napisały dziewczyny:

"Wcześniej nie byłam przekonana do off-roadu myślałam, że jest to przygoda dla mężczyzn... bardzo niebezpieczna, jednak pod okiem wyspecjalizowanej kadry wszystko jest możliwe, a zastrzyk adrenaliny wystarcza na długo. Aczkolwiek z niecierpliwością czekam na kolejną możliwość pokonywania przeszkód i własnych barier za kierownicą. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mąż pozwoli mi poprowadzić swoje ,,cacko,, bo załapałam bakcyla, zwłaszcza że to on mnie do tego namówił. Myślę, że przygotowuje i przekonuje mnie do wyprawy do Albanii.
Kasia"

"Popieram w 100% koleżankę poniżej. Super szkolenie, dobra zabawa i jeszcze więcej przyjemności :-) Do tej pory brałam udział w wyprawach "terenowych" ale wyłącznie jako pasażer... a teraz myślę, że to się zmieni o 180 stopni... Dzięki temu szkoleniu stałam się pewniejsza za kierownicą, już się nie boje takich akcji jak jazda po błocie, czy nawet lód nie będzie mi straszny.... z pewnością można pokonać własne obawy... po prostu super... polecam wszystkim paniom, na prawdę warto spróbować... :)
Anetka"
________________________
Kobiece 4x4, zabawa i przygoda

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142995
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Babskie szkolenie 4x4 - poślizgi

Post autor: Scelena » 23 sty 2015, 13:25

Co jedno szkolenie to lepsze i trudniejsze <ok> To drzewo tworzące zakręt ( w 9 minucie) ja bym wycięła bo tylko utrudnia <ściana> A z tamponu padłam normalnie , w życiu nie wpadłabym na taki pomysł <lol2>

Awatar użytkownika
Off-fear
Administrator działu
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:41
Marka samochodu: Daihatsu Rocky II
Lokalizacja: Polska, najczęściej Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Babskie szkolenie 4x4 - poślizgi

Post autor: Off-fear » 23 sty 2015, 13:39

Dzięki, cieszę się że Cię rozbawiłam. Taki był cel. Drzew programowo nie wycinamy, tak ekologicznie i pro natura :)
Co do tego czy lepsze - nie, po prostu uczę się filmować i montować w atrakcyjniejszy sposób. To jedno. Drugie, przed szkoleniem rozmawiam z dziewczynami, czego oczekują, czego nie. Potem gadamy jeszcze przed wjazdem na przeszkody, jak się czują za kółkiem, o strachu, o reakcjach. Następnie jedziemy po łatwych przeszkodach i patrzymy uważnie jak sobie radzą. Jak pracują mocą, na ile panują nad autem, no i jak im z tym jest. Jeśli jest gotowość, chęć i potrzeba jedziemy na większe wyzwania. Jeśli nie, ćwiczymy mniej wymagające przejazdy aż poczują się z tym swobodnie. Dużo gadamy. Bywa, że się rozdzielamy, bo poziom i potrzeby okazują się inne, albo samochód klientki ma swoje ograniczenia - jak tu, dość nisko zawieszone suzuki.
W efekcie, dla obserwatora z zewnątrz może wydawać się, że jedno szkolenie jest trudniejsze, drugie łatwiejsze. A to jedynie efekt naszych poszukiwań optymalnych dla uczestniczek przeszkód, takich na jakie są gotowe.
Nic na siłę, jestem przeciwniczką uczenia pływania przez zatapianie. Wszystko ma swój czas. :)
________________________
Kobiece 4x4, zabawa i przygoda

Awatar użytkownika
Yaga
Junior Admin
Posty: 6472
Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Babskie szkolenie 4x4 - poślizgi

Post autor: Yaga » 23 sty 2015, 23:16

Po prostu super.
Byle do wiosny to może i ja przeżyję coś podobnego :)
::girl_witch::

ODPOWIEDZ