Drift co i jak....

Metody, rady i wskazówki
ODPOWIEDZ
kamadu
Posty: 151
Rejestracja: 06 sie 2014, 09:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Drift co i jak....

Post autor: kamadu » 07 sie 2014, 12:12

Drift – technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego.

Techniki driftu

Linking − polega na przeniesieniu większej części masy auta na przednią część pojazdu za pomocą krótkich, lecz energicznych naciśnięć pedału hamulca w momencie, gdy rozpoczyna się zakręt. Wtedy koła tylnej osi tracą przyczepność i rozpoczyna się poślizg samochodu.

Clutch Kick − tzw. „strzał sprzęgłem”, polegający na chwilowym naciśnięciu pedału sprzęgła, zredukowaniu biegu i bardzo szybkim, energicznym puszczeniu go w trakcie przejeżdżania przez zakręt. Powoduje to gwałtowną utratę przyczepności kół.

Lift Off Drift (Race Drift, Kensei Drift) − wykonuje się ją przy wejściu w zakręt puszczając na krótko pedał gazu, efektem czego jest powstanie niewielkiej nadsterowności powodującej poślizg, który kontroluje się operowaniem pedałem gazu i kontrowaniem kierownicą. Technika ta używana jest przy większych prędkościach w łagodniejszych zakrętach.
Feint Drift − przed zakrętem wykonuje się skręt w kierunku przeciwnym do kierunku zakrętu, a następnie gwałtownie skręca się kierownicą we właściwą stronę rozpoczynając w ten sposób poślizg.

Dirt Drop Drift (Ground Drift) − polega na wyjechaniu tylną osią poza tor, gdzie przyczepność opon jest dużo mniejsza, co staje się przyczyną poślizgu.

E-Brake Drift (Emergency Brake Drift, Side Brake Drift) − najbardziej znana technika, polega na zaciągnięciu hamulca ręcznego przy wciśniętym sprzęgle, w momencie wchodzenia w zakręt.

Jump Drift − tzw. „podskok”, wykonuje się go na zakręcie przejeżdżając przez tarkę tylnym kołem, które w tym momencie podskakuje i można dzięki temu uzyskać chwilowy brak przyczepności oraz nadsterowność samochodu.

Long Slide Drift − jest to długo trwający drift, rozpoczyna się go za pomocą np. hamulca ręcznego dużo wcześniej przed zakrętem. Wymagana jest do tego duża prędkość samochodu.

Power Over − technika polegająca na mocnym naciśnięciu pedału gazu w momencie wchodzenia w zakręt. Wskutek buksowania kół samochód traci przyczepność i przechodzi w poślizg kontrolowany. Dodatkowym efektem wizualnym jest duża ilość dymu z opon. Technikę tę można wykonać tylko jeśli auto dysponuje wysoką mocą silnika (zob. muscle car).

Manji Drift − technika polegająca na driftowaniu zazwyczaj na prostym odcinku drogi od jednej krawędzi drogi do drugiej.

Kansei Drift - technika ta jest wykonywana przy prędkościach z jakimi się ściga na wyścigach. Polega ona na tym że wchodząc w zakręt należy odpuścić gaz i skręcić mocniej do środka zakrętu by tył auta stracił przyczepność dzięki czemu nie traci się ekstra prędkości na zapoczątkowaniu drift'u

kamadu
Posty: 151
Rejestracja: 06 sie 2014, 09:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Drift co i jak....

Post autor: kamadu » 07 sie 2014, 12:20

Drift w Polsce zapoczątkował w roku 1998 pod nazwą "SSS" Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego jednak były to na początku głównie poślizgi na zakrętach...
Głównym i za razem najbardziej wtedy znanym "drifterem " był Maciej Polody...polski kierowca samochodowy uprawiający drift. Jako profesjonalny drifter zadebiutował w roku 2006 w brytyjskiej wersji D1 Grand Prix występując przeciwko japońskim kierowcom na torze Silverstone. W roku 2007 wygrał drugą rundę konkursu European Drift Championship
Jego osiągnięcia to:

Rajdowy Mistrz Polski Dziennikarzy 2001 i 2002
Samochodowy Wyścigowy Mistrz Polski w klasie N1150 2003
zwycięzca prestiżowego Drift Challenge 2004 na torze w Hockenheim Ring
licencja D1 (2005) i start w lidze D1GB
8 miejsce w klasyfikacji generalnej w D1GB (2006)
4 miejsce (2007) w klasyfikacji generalnej ligi EDC (European Drift Championship - liga, która zastąpiła D1GB)
kierowca Teamu Orange z Japonii, który organizuje pokazy driftingowe (2008)jego 1 autko którym zadebiutował był Ford Escort MK2

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 137502
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 86 razy
Znak zodiaku: Strzelec
Kontakt:

Re: Drift co i jak....

Post autor: Scelena » 31 paź 2014, 20:22


ODPOWIEDZ