Rejestrator trasy

Obrazek Tematy dotyczące motoryzacji
Awatar użytkownika
Yaga
Junior Admin
Posty: 6472
Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moje fotki

Post autor: Yaga » 17 lut 2015, 22:44

szybko jeździsz :) No faktycznie z mojej lepsza jakość.
::girl_witch::

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143304
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Moje fotki

Post autor: Scelena » 18 lut 2015, 16:30

Oddałam kamerkę i wzięłam inną " Larka " taniutka . Nie było żadnych problemów i nawet nie zauważyli oderwanej folii tak fachowo zapakowałam :) Nowy wideorejestrator z i zwrot 110 zł.
Teraz mam taką podobną jak Yaga :)

Perturbacji z wideorejestratorem ciąg dalszy....
Oddałam Balupunkta bo nie widziały mi się nagrania i większość oglądających podzieliła moje zdanie. Kupiłam sobie wczoraj Larka , który okazał się też uszkodzony. W ogóle nie chciał się wyłączyć , dopiero po wyciągnięciu baterii . Nie chciał czytać go też komputer podobnie jak w tej pierwszej Biedronkowskiej .


Dzisiaj zwróciłam zaś Larka i wzięłam kasiorkę <foch> Pojechałam do Media Ekspert i dopłacając 150 zł kupiłam Smart GPS DVR - 400 i mam nadzieję , że będę w końcu zadowolona. Jest śliczna , malutka i co najważniejsze wszystko działa !. Jeszcze nigdy nie miałam tak pechowych zakupów jak z tym nieszczęsnym wideorejestratorem <lol2>

Nagranko z nowej :)


Awatar użytkownika
Yaga
Junior Admin
Posty: 6472
Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Moje fotki

Post autor: Yaga » 18 lut 2015, 22:39

to kręć filmy...czekamy
::girl_witch::

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143304
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Rejestrator trasy

Post autor: Scelena » 22 mar 2015, 11:50

Ban na kamery .
Czytając ten wpis niektórym zmiękną nogi. Okazuje się bowiem, że za używanie kamery samochodowej można stracić sprzęt i dostać mandat, a nawet pójść siedzieć! Podobnie jest z publikowaniem nagrań pochodzących z samochodowych czarnych skrzynek. Gdzie, za co dokładnie i ile – o tym w dalszej części...

http://hadron.pl/ban-na-kamery-samochodowe/

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143304
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Rejestrator trasy

Post autor: Scelena » 22 maja 2016, 08:26


Czy wolno fotografować policjanta? Co ci wolno w spotkaniach ze służbami?


Obrazek

Czy zwykły obywatel (nie dziennikarz ani reporter) może filmować lub fotografować policjantów l funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe?

Funkcjonariusza publicznego na służbie znajdującego się w miejscu publicznym, czyli m.in. umundurowanego policjanta, strażnika miejskiego, strażaka czy inspektora Inspekcji Transportu Drogowego, co do zasady wolno fotografować lub filmować.

Mimo że nagrywani funkcjonariusze domagają się czasem np. okazania legitymacji dziennikarskiej lub oficjalnej zgody na filmowanie bądź fotografowanie wykonywanych przez nich czynności, takie żądanie jest bezpodstawne. Generalnie, jeśli czynności funkcjonariuszy wykonywane są jawnie, to mamy prawo je rejestrować. Potwierdzają to zarówno orzeczenia sądów, jak i wypowiedzi przedstawicieli policji.

Czy muszę poinformować policjantów o tym, że ich nagrywam lub fotografuję?


Ponieważ nagrywanie lub fotografowanie policjantów nie wymaga ich zgody, nie trzeba ich też o tym informować.

Czy policjant może nakazać mi zaprzestania filmowania lub fotografowania i czy może użyć siły, żeby to wyegzekwować?

Policjant ma prawo wydawać polecenia, a w razie niepodporządkowania się nim – użyć środków przymusu bezpośredniego. Tyle że nie jest to nieograniczone uprawnienie, bo policjant może domagać się od nas tylko tego, na co pozwala mu prawo (np. wylegitymowania się, opuszczenia drogi), więc nie powinien żądać zaprzestania czynności, która nie jest zabroniona.

Czy policjant może odebrać mi telefon, przeszukać torbę, wykasować nagrane filmy?


Nie, takie działanie jest bezprawne! W takiej sytuacji funkcjonariusze powołują się czasem na to, że mają podejrzenie, iż np. telefon pochodzi z przestępstwa, co upoważnia ich do jego zatrzymania – przy tej okazji zarejestrowane dowody „znikają”. Rada: fachowcy z reguły potrafią odzyskać skasowane pliki.

Publikacja nagrań

To, że funkcjonariuszy publicznych można bez obaw fotografować lub filmować (oczywiście, tylko wtedy, kiedy są na służbie lub w pracy), nie budzi wątpliwości prawników. Inaczej wygląda kwestia publikacji tych materiałów. Problem może stanowić tzw. rozpowszechnianie wizerunku, które co do zasady wymaga zgody osoby zainteresowanej.

Za granicą bywa inaczej....! Czytajcie całość >>>

http://www.auto-swiat.pl/prawo/czy-woln ... wchj#fp=as

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 56570
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 144 razy
Otrzymał podziękowań: 193 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Rejestrator trasy

Post autor: sebap » 22 maja 2016, 11:17

Gdy jedziemy z żoną (wiadomo, że ona prowadzi) i zatrzymują nas do kontroli to od razu włączam nagrywane. Zdarzyło się 5 razy i tylko w jednym przypadku dostałem polecenie, że mam wyłączyć bo Pani sobie nie życzyła. Dostała odpowiedź, że to nie koncert życzeń i będę nagrywał bo mam takie prawo no i nastała cisza ;).
Zaznaczam, że nagrywam tylko gdy jadę z żoną bo jestem absolutnie pewny, że mamy sprawne auto w 100% i w razie W nie będą się mieli do czego doczepić.

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 59025
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 224 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Rejestrator trasy

Post autor: Arek » 22 maja 2016, 11:55

"dajcie mi człowieka a znajdzie sie paragraf"

Z nimi nie tak łatwo wygrać.....
A na pewno nie na miejscu...tylko włócząc się po sądach....

ODPOWIEDZ