Pasy w ciąży - zapinać czy nie ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 135056
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 124 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Znak zodiaku: Strzelec
Kontakt:

Pasy w ciąży - zapinać czy nie ?

Post autor: Scelena » 18 lis 2014, 11:24

PASY W CIĄŻY. ZAPINAĆ CZY NIE ZAPINAĆ?
Pasy w ciąży – dylematy ciężarnej

Kobiety w ciąży, które podróżują samochodem zadają sobie często to samo pytanie, czy lepiej i bezpieczniej dla nich i maleństwa jest zapinać, czy też nie zapinać pasów bezpieczeństwa?

Oczywiście zanim zdecydujemy się na jedno z rozwiązań, przede wszystkim powinniśmy udać się do naszego lekarza prowadzącego i skonsultować z nim wszystkie za i przeciw. Potem możemy sprawdzić, co w tej kwestii mówi polskie prawo, a na końcu podjąć decyzję, a w zasadzie to decyzję powinna podjąć ciężarna, która odpowiada za życie swoje i jej nienarodzonego dziecka.

Praworządni obywatele zaczną od sprawdzenia dziennika ustaw i tu natkną się na artykuł 39 ust. 2 ustawy z 1997 r. Prawo o ruchu drogo­wym (Dziennik Ustaw 2005 r. Nr 108, poz. 908), który stanowi, że kobieta w widocznej ciąży w pasach jeździć nie musi, a dokładnie mówi on:

„obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
- osoby mającej zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów bezpieczeństwa,
- kobiety o widocznej ciąży,Testy zderzeniowe
W sieci publikowane są wyniki badań przeprowadzonych między innymi przez firmę Volvo, które punktują najczęstsze urazy podczas wypadków z udziałem ciężarnych. Oto one: odklejenie łożyska (najczęściej spotykane), stan zagrożenia płodu, przedwczesny poród, obrażenia płodu: uszkodzenia rąk i nóg. Śmiertelne: śmierć matki, odklejenia łożyska, pęknięta macica, pęknięcie czaszki dziecka.

(Źródło: http://media.volvo.pl/2007/05/ciaza-za-pasem/).

http://www.mamytatytematy.pl/pasy-w-ciazy/


ODPOWIEDZ