Ubezpieczenie OC

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 26 lip 2015, 11:21

Słuchajcie, robię rekonesans pod kontem zakupu auta dla młodego.

Wczoraj był u mnie szwagier i mówił żeby przyszły samochód kupić na nas oboje to znaczy na mnie i syna. Sugerował również żeby ubezpieczyć auto w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym niż mam swojego Scenica ponieważ w razie wypadku tracę wszystkie zniżki. Jak to jest ? Orientuje się ktoś może ?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Posty: 285
Rejestracja: 23 lip 2015, 15:10
Marka samochodu: vRS
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ubezpieczenia

Post autor: oolsztyniak » 27 lip 2015, 09:07

Nieważne gdzie będzie ubezpieczony, w razie W zniżki i tak polecą.

Awatar użytkownika
Yaga
Junior Admin
Posty: 6472
Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Yaga » 27 lip 2015, 19:29

Zniżki tracisz w tym przypadku ale za to młody mniejszą składkę zapłaci bo korzysta z Twoich
::girl_witch::

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 27 sie 2015, 19:58

5.06-700x520.jpg
Gdy sprawcą wypadku jest ktoś z rodziny…


Jednym z mitów w temacie odszkodowań jest teza, że gdy sprawcą jest członek rodziny, poszkodowany nie dostanie odszkodowania. Czy to prawda?

Nie! Poszkodowany lub poszkodowani w wypadku zawsze mogą, a nawet powinni otrzymać odszkodowanie, a szkoda zostać zlikwidowana. Niezależnie, od tego czy sprawcą jest osoba z nimi spokrewniona lub spowinowacona. Nie zmienia to jednak faktu, że sprawca nie uzyska takiego prawa i jest chroniony ważną polisą OC przed odpowiedzialnością finansową.

To błędne myślenie może wynikać z postrzegania rodziny również jako sprawcy. Na przykład, w momencie, gdy rodzice oraz ich dwójka dzieci jadą na wakacje, a ojciec-kierowca spowoduje wypadek, w którym pozostali pasażerowie doznają uszczerbku na zdrowiu, sprawcą jest tylko i wyłącznie głowa rodziny. Jego żona oraz dzieci są w tym momencie poszkodowanymi.

Niezależnie od powiązań oraz relacji, jakie panują między ludźmi, prawo jest tak skonstruowane, aby zawsze chronić poszkodowanego. Dlatego nawet gdy ten oraz sprawca są małżeństwem, rodzeństwem czy kuzynostwem, relacja sprawca-poszkodowany nadal między nimi funkcjonuje.

http://odkupimyszkody.pl/gdy-sprawca-wy ... z-rodziny/

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 11 wrz 2015, 14:12

Zmieniłam ubezpieczyciela z Liberty na TUiR Warta. Różnica ponad 200 zł . Jedna rata w liberty to 365 zł a rata w Warcie to 258 zł natomiast płatne jednorazowo za rok wynosi 476 . Tak więc zamiast płacić jedną ratę w Liberty dopłaciłam 111 zł mam zapłacone za rok w nowym towarzystwie <okok>

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: SylVWia » 11 wrz 2015, 14:21

Mam pytanko... Nakreślę najpierw sytuację...
Motor zarejestrowany jest na mnie, współwłaścicielem jest Krzysiek. Ja nie mam żadnych zniżek, bo nigdy żaden pojazd nie był na mnie zarejestrowany. OC wykupione jest tylko na Krzyśka.
Czy mi naliczać się już będą zniżki, jeśli
1. w dowodzie rejestracyjnym jestem jako właściciel
2. w polisie OC wpisanym posiadaczem pojazdu jest Krzysiek (będący w dowodzie rej. współwłaścicielem)?

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić ;)
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 11 wrz 2015, 14:27

Zdaje się , że tak.
Rozmawiałam też na temat domniemanego przyszłego samochodu filipa. Lekko nie będzie. Jest taki prikaz , że do osiągnięcia 26 lat płaci się frycowe ( nie pamiętam ile ) :sad: natomiast zniżki rocznie 10 % odliczają. Czyli czym starszy kierowca tym taniej.

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: SylVWia » 11 wrz 2015, 14:34

Ja dowiedziałam się dzisiaj w pracy przy okazji informacji o podwyższeniu stawek odszkodowań, że mamy zniżki na oc, ac i inne podobne - 10%
Nie wiem jakie ma Krzysiek, ale raczej na pewno więcej niż 10%. Pytanie tylko czy gdybym ja wzięła oc na siebie od samego początku, uwzględniając te 10% zniżki, to czy po roku (bo zakładam, że po roku miałabym 10% zniżki z tytułu bycia z nimi przez rok) miałabym nadal 10%, czy zniżki się wtedy łączą i miałabym 20%? <mysli>
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
mfind
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2015, 17:01
Marka samochodu: Volvo s40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: mfind » 11 wrz 2015, 15:10

Działa to tak, że każdy pracuje osobno na swoje zniżki :) Jedynie w małżeństwach ze wspólnotą majątkową współmałżonkowie mogą korzystać nawzajem ze swoich zniżek. Czyli teraz jeśli masz 0%, a Twój mąż/chłopak 10% to po roku ubezpieczenia (jeśli będziecie oboje na polisie) będziesz miała 10% zniżki, a on 20%, natomiast jeśli jesteście małżeństwem tak jak wyżej wspomniałem to nawet jeśli ubezpieczysz teraz tylko na siebie to część ubezpieczycieli policzy dodatkowo 10% zniżek Twojego męża :)
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem :P

Pozdrawiam,
Łukasz
Porównywarka ubezpieczeń OC i AC, która dba o kierowców :)

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: SylVWia » 11 wrz 2015, 15:45

Czyli skoro nie ma mnie na polisie oc (tam widnieje tylko nazwisko współwłaściciela), po roku nie naliczą mi się żadne zniżki, tak? Mimo tego, że jestem właścicielem ubezpieczonego pojazdu?
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
grochu71
Posty: 27477
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
Marka samochodu: Opel Corsa
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Re: Ubezpieczenia

Post autor: grochu71 » 11 wrz 2015, 16:31

Tak. Współwłasność obejmuje zniżki, jak i zwyżki każdego we współwłasności.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2015, 16:32 przez grochu71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 11 wrz 2015, 16:32

Ochajtaj się Sylwia to będziesz miała większe :)

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: SylVWia » 11 wrz 2015, 16:38

Taa, ponoć same korzyści ;) Ale małym druczkiem już rzadko kto doczyta ;)
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 17 wrz 2015, 21:56

Ubezpieczenie AC – 8 pułapek, które grożą marnym odszkodowaniem

http://www.mfind.pl/akademia/abc-likwid ... ign=buffer

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143319
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 03 paź 2015, 10:19

6e787995ab2e2fccaaa9f7af1e642054.jpg
Co zrobić z OC po sprzedaży auta?
W typowych przypadkach polisa OC zmienia właściciela wraz z samochodem. Przypominamy, jakie prawa i obowiązki związane z ubezpieczeniem mają sprzedający i kupujący

Każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny (samochód, motorower, motocykl, traktor czy przyczepa) musi mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Zasada ta nie dotyczy tylko aut zarejestrowanych jako zabytkowe, które powinny mieć ubezpieczenie jedynie wtedy, kiedy poruszają się (lub nawet parkują) na drogach publicznych.

Sprzedaję samochód, czy muszę oddać kupującemu moje ubezpieczenie? Gdy spowoduje on wypadek autem z wykupioną przeze mnie polisą, to czy pójdzie to na moje konto?

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami auto sprzedaje Pan wraz z polisą OC. W momencie dokonania transakcji wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczeniowej przechodzą na nabywcę. Nie trzeba się jednak obawiać, że szkody spowodowane przez kupującego obciążą konto sprzedawcy – ważne tylko, żeby w umowie kupna-sprzedaży pojazdu była zaznaczona dokładna data transakcji.

Sprzedałem samochód. Czy muszę powiadomić o tym ubezpieczyciela, u którego miałem wykupioną polisę OC?

- Po sprzedaży auta masz 14 dni na poinformowanie o tym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczyciel może np. wystawiać kolejne doroczne polisy lub domagać się opłacenia zaległych jego zdaniem składek. Odkręcenie tego zajmuje z reguły więcej czasu niż poinformowanie o zbyciu auta.

Kupiłem samochód z polisą OC ważną jeszcze przez kilka miesięcy. Czy muszę się zgłosić do ubezpieczyciela, który ją wystawił?

- Warto to zrobić! Wprawdzie jeśli nie zrobisz nic, twoje nowe auto pozostanie ubezpieczone do końca okresu wskazanego w polisie, jednak i tak warto sprawdzić u ubezpieczyciela, czy poprzedni właściciel pojazdu opłacił wszystkie raty za ubezpieczenie. Jeśli nowy nabywca nie wypowie umowy, ubezpieczyciel będzie mógł też od niego domagać się uiszczenia zaległości.
Uwaga! Ubezpieczyciel ma też prawo do tzw. rekalkulacji składki – jeśli np. poprzedni właściciel miał maksymalne zniżki, a nowy ma zwyżki z tytułu wcześniejszych wypadków lub młodego wieku. W takiej sytuacji często opłaca się zrezygnować z ważnej jeszcze polisy i wykupić nową u ubezpieczyciela, który zapewni lepsze warunki. Warto więc sprawdzić, czy mamy ubezpieczenie za darmo, czy będziemy musieli za nie dopłacić. Uwaga! Przejęte od sprzedającego ubezpieczenie OC nie przedłuża się automatycznie na kolejny rok!

Kupiłem samochód z ważną polisą OC, ale chcę zmienić ubezpieczenie, bo inna firma proponuje mi korzystniejszy pakiet OC i AC. Czy muszę czekać do końca ważności polisy?

- Polisę przejętą od poprzedniego właściciela możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Ważne jednak, żeby nie doszło do sytuacji, w której będzie jakakolwiek przerwa między datami obowiązywania starego i nowego ubezpieczenia. Brak ciągłości w OC grozi dotkliwymi karami finansowymi – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może je nałożyć nawet po 5 latach!

Chcę kupić samochód, ale okazało się, że od 3 lat jego dotychczasowy właściciel nie kupował polisy OC. Czy jako nabywca takiego auta narażę się na to, że zapłacę karę lub ktoś nakaże mi opłacić ubezpieczenie za ubiegłe lata?

- Bez obaw – problemy może mieć tylko poprzedni właściciel! Żeby uniknąć kłopotów, trzeba jednak zawrzeć umowę ubezpieczenia w dniu zakupu pojazdu i koniecznie, zanim wyjedzie on na drogę!

Rozbiłem samochód. Na razie nie zamierzam go naprawiać, więc przez kilka następnych miesięcy będzie stał w warsztacie, bo nie nadaje się do jazdy. Czy do czasu naprawienia auta muszę opłacać OC, skoro nim nie jeżdżę?

- To, czy samochód jeździ, czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Jeśli auto nie zostało wyrejestrowane (a jest to możliwe w zasadzie tylko w przypadku jego zezłomowania, utraty w wyniku zgłoszonej kradzieży lub udokumentowanego wywozu pojazdu za granicę), musi być zachowana ciągłość obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Jakie kary grożą za brak ważnej polisy OC? Kto może je nałożyć?

- Kary za brak OC nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku aut osobowych kara za brak OC wynosi 3500 zł. Jeżeli przerwa w ciągłości ubezpieczenia trwała do 3 dni, kara to 700 zł, jeśli od 4 do 14 dni – 1750 zł. W przypadku ciężarówek jest to maks. 5250 zł.

Czy autocasco przechodzi na nabywcę?

Nieobowiązkowe ubezpieczenie AC nie przechodzi automatycznie na kolejnego właściciela. Tylko nieliczni ubezpieczyciele dopuszczają możliwość przeniesienia praw z polisy na nowego właściciela samochodu. Po zbyciu auta sprzedawca może zgłosić się do ubezpieczyciela po zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ochrony.

Warto też pamiętać, że nawet jeśli auto ma AC i np. w czasie jazdy próbnej dojdzie do kolizji z winy kierowcy testującego samochód, to właściciel pojazdu nie musi likwidować szkody z tej polisy – może zgłosić się z roszczeniem bezpośrednio do sprawcy. Dotyczy to też samochodów wystawionych na sprzedaż w komisach i salonach samochodowych – pokrycie szkód z autocasco zależy tylko od dobrej woli właściciela polisy.

Naszym zdaniem

Przejęte ubezpieczenie warto dokładnie sprawdzić. Czasem okazuje się, że wypowiedzenie umowy i wykupienie nowej polisy będzie tańsze niż opłacenie zaległych rat lub dopłata po rekalkulacji.
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/c ... p56t#fp=as

ODPOWIEDZ