Ubezpieczenie OC

Koszty ogólne - paliwo , ubezpieczenie , kosmetyka samochodowa
aipate
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016, 11:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: aipate » 13 lut 2016, 20:48

BogdanK pisze:Niewątpliwie.
niekoniecznie. podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami. Wszystkie porównywarki reklamują się że są takie super, ale jak przychodzi co do czego to ich interes kończy się na sprzedaży ubezpieczenia. Brak żadnej pomocy posprzedażowej, klient jest klientem podczas zawierania ubezpieczenia. Dajmy specjalistą zająć się swoją pracą. Osobiście nie znam się na ubezpieczeniach więc jak mogę wybrać dla siebie najlepszą opcję? DO kogo będę miał pretensję jak nie wypłacą mi odszkodowania? Idąc do sprawdzonego agenta mam pewność że ubezpieczenie wybrał mi specjalista kierując się moim dobrem a nie ceną i nie piszę tu o oc po to powinno być jak najtańsze.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2016, 20:54 przez aipate, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 13 lut 2016, 20:52

Na terenie całej Polski ta wypożyczalnia czy tylko w wydzielonych miastach ?

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 13 lut 2016, 21:00

Co do ubezpieczenia.... już za trochę mnie to czeka.... :niegrzeczny:

Jedynie co to pewnie tylko drożej będzie... <zalamka>

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 13 lut 2016, 21:03

Podrożało w ostatnim czasie i to dość sporo.

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 62537
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Halik » 13 lut 2016, 21:07

U mnie tym roku ubezpieczenie kosztowało tyle samo co w zeszłym ;)

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 13 lut 2016, 21:08

Wartość auta w dół, oc w górę...
Bo jakiś podatek patałachy ustawiły... :niegrzeczny:

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 13 lut 2016, 21:12

Zanim kupowałam auto Filipowi było sporo taniej bo gdzieś tam już nie pamiętam proponowali mi 900 zł a po kupnie podskoczyło na 1100 najtańsze.

Tak <yes> jakiś dodatkowe zdzierstwo <nerwus> i to na sam koniec roku.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 13 lut 2016, 21:13

szkoda gadać... :niegrzeczny:

Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 13169
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Kia Venga 1,6
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Re: Ubezpieczenia

Post autor: BogdanK » 13 lut 2016, 22:48

Wszystko zależy od tego, czy kupujemy samą polisę OC, czy pakiet ubezpieczeniowy włącznie z ubezpieczeniem AC. Jeśli samo OC, to faktycznie warto skorzystać z agencji ubezpieczeniowej, reprezentującej kilkunastu ubezpieczycieli (a nie porównywarki internetowej, gdzie wcale nie musimy otrzymać najtańszej oferty OC, a jeszcze będą żądać podania wielu naszych danych i później zapełniać nam skrzynkę pocztową spamem).
Inaczej sprawa wygląda, jeśli kupujemy również polisę AC. Jeśli nie mamy swojego zaufanego ubezpieczyciela, to też można skorzystać z pomocy takiej agencji ubezpieczeniowej. Ale w takim przypadku nie można patrzyć tylko na najniższą cenę ubezpieczenia AC, tylko sprawdzić jaką faktycznie otrzymujemy ochronę ubezpieczeniową (czyli np. przeczytać OWU - "Ogólne warunki ubezpieczenia", a szczególną uwagę zwrócić na tzw. "wyłączenia").

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 20 lut 2016, 10:14

Uwaga kierowcy! Niekorzystna zmiana prawa


Przez tą drobną zmianę w przepisach dostaniesz niższe odszkodowanie za wypadek samochodowy! Mało kto zauważył, że 24 stycznia br. weszły w życie przepisy, które powodują, że poszkodowany będzie mógł dochodzić roszczeń wyłącznie przed sądem swojego miejsca zamieszkania lub w miejscu powstania szkody. Oczywiście kluczowe jest tu słowo „wyłącznie”, przez które zasądzane odszkodowania z tytułu OC mogą być znacznie niższe.

Czytajcie >>> http://www.fakt.pl/motoryzacja/zmiana-p ... Interakcja

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 20 lut 2016, 18:51

Znowu pierwszy sort z wiejskiej się popisał... :niegrzeczny:

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 59996
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: sebap » 09 mar 2016, 10:06

OC mamy do zapłaty do 17 marca. W tamtym roku było 350zł z NNW a teraz przyszło 511zł bez NNW a 570zł z NNW <szok>.
Byliśmy pytać u agenta ubezpieczeniowego czy by nie znalazła coś tańszego. Od wczoraj przetrzepała 15 towarzystw i znalazła najtańsze. 502zł bez NNW, 532zł z NNW <ściana>. Czyżby tak podrożało od zeszłego roku? Silnik 2 litry, pełna zniżka.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 09 mar 2016, 10:35

Tak, niestety... a ma iść ciągle do góry.... <zalamka>

No, mam rachunek i ja....
OC, NNW, AC, SZYBY - 1017
UB. MIESZKANIA - 190
Taki pakiecik....

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 148776
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Seat Ibiza 1,2 TSI
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 258 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Scelena » 09 mar 2016, 10:38

Pisałam już , że jak szukałam dla Filipa to w październiku było o wiele taniej. Towarzystwa same sobie tak drastycznie podniosły stawki jak tylko pojawiła się zapowiedź podatku bankowego. Z tego co słyszałam będą się teraz musieli tłumaczyć na jakiej podstawie to zrobiły.

Arek
Posty: 59070
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Ubezpieczenia

Post autor: Arek » 09 mar 2016, 10:53

Na podstawie kalkulacji zysków / strat.... wszyscy podnieśli.... więc... mogą se dywagować...

Maja doprowadzić do podobnej sytuacji jak w UK... OC jest drogie w ..uj... :sad:

ODPOWIEDZ